Profi hliníkový autopřepravník GROMEX L4.6m, kola R10, 520kg , 2.7T

Kód: GROM L4.6
159 990 Kč –3 % 154 990 Kč / ks 128 091 Kč bez DPH
SKLADEM (2 ks)

Profesionální celohliníkový přívěs, autopřepravník GROMEX, s prvotřídními nápravami (AL-KO). Díky nízko položenému těžišti (pouhých 600mm od země) nabízí dokonalou stabilitu, bezpečí a maximální jízdní komfort, při přepravě nákladu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Profesionální celohliníkový přívěs, autopřepravník GROMEX, s prvotřídními nápravami (AL-KO). Díky nízko položenému těžišti (pouhých 600mm od země) a nabízí dokonalou stabilitu, bezpečí a maximální jízdní komfort, při přepravě nákladu. Profesionální celohliníková konstrukce zaručuje minimální provozní hmotnost, oproti běžným ocelovým přívěsům, dokonalou tuhost a současně houževnatost, ale také maximální možnou životnost celého přívěsu. Díky své plné rovné ložné ploše, vybavené nerezovými oky pro zajištění nákladu, je možné universální použití pro přepravu nejen automobilů, ale také nejrůznějšího nákladu. Výška od země pouhých 600 mm a 2500 mm dlouhé nájezdy zaručují schopnost nakládky veškerých automobilů, včetně sportovních s nízkým podvozkem, ale také automobilů s dlouhým rozvorem náprav, bez nutnosti použití mechanismu sklápění přívěsu, které by bylo další zbytečnou provozní zátěží a zdrojem poruchovosti přívěsu. Na těchto profesionálních přívěsech jste schopni přepravit osobní automobily, sportovní automobily, užitkové automobily, obytné automobily, ale jsou vhodné také pro přepravu minibagrů a jiné techniky či jakéhokoliv nákladu. Za příplatek je možné přívěs dovybavit různým příslušenstvím, jako jsou přední přejezdové nájezdy o délce 2500mm (na odtahový vůz), naviják, boční schránky na kurty, zadní výsuvné  podpěry, pro možnost nakládky bez nutnosti připojení přívěsu k tažnému vozidlu, či spojovací zařízení se stabilizátorem. 

Technické parametry přívěsu GROMEX L4.6

 • Celkové rozměry: 6150 x 2110 x 600 mm 
 • Ložná plocha: 4550 x 2110 x 600 mm
 • Výška plochy od země: 600 mm
 • Plocha ložné plochy: 9,7 m2 
 • Celková hmotnost: 2700 kg 
 • Provozní hmotnost: 520 kg
 • Nosnost: 2180 kg
 • Počet náprav: 2
 • Brzdy: bržděný
 • Opěrné kolo: v ceně
 • Rezervní kolo: v ceně
 • Tlumiče náprav: za příplatek
 • Povolená rychlost: 130 km/h
 • Elektroinstalace: 13 PIN, LED osvětlení
 • Příprava na přední přejezdy: ANO, v ceně
 • Zadní nájezdy: ANO, délka 2500 mm, v ceně
 • Homologované rozměry pneumatik: 195/55 R10C, 195/50 R13C, 185 R14C

 

Výbava za příplatek:

 • 4 ks tlumičů náprav: 7.000 vč. DPH
 • Přední přejezdy: 15.000 Kč vč. DPH / sada
 • Boční schránky na kurty: 200Kč vč. DPH /ks
 • Zadní opěrné výsuvné nohy: včetně kliky, 5000 vč. DPH/pár
 • Zajišťovací klíny kol na ložné ploše: 1750 vč. DPH/ks 
 • Stojany pro přepravu motocyklů
 • Naviják: elektrický, manuální
 • ALU KOLA: R10, R13

Další informace:

 • profesionální zpracování
 • evropská homologace, COC LIST
 • celohliníková oj ve tvaru „V“ z masivních profilů
 • podlahová konstrukce opatřená nerezovými oky pro zajištění nákladu
 • celohliníková konstrukce bez šroubovaných spojů, svařeno nejmodernější technologií
 • předimenzovaná konstrukce vyrobená z masivních uzavřených hliníkových profilů
 • plná ložná ložná plocha celohliníková, s protiskluzovým drážkováním 

 

REFERENCE autopřepravníků Gromex při profesionálních přepravách automobilů:

     Zobrazit zdrojový obrázek     Cars Trade M&M logo  

A další ....

 

Sklopný či nesklopný přívěs? 

  Upřímně nevidíme ve sklopných přívěsech žádnou výhodu, kromě případů užití, kdy je nutné nakládat/vykládat značně havarované vozy, které se však v drtivé většině převážejí přímo na speciálních nehodových odtahových automobilech. V opačném případě sklopné přívěsy přinášejí řadu nevýhod. První zásadní nevýhodou je provozní hmotnost sklopných přívěsů, která je logicky vyšší, z důvodu složitosti zdvojené konstrukce rámu. S tím souvisí také zbytečné riziko konstrukční složitosti pro údržbu a opravy sklopného čepu (pantu) přívěsu, který se dříve nebo později zákonitě ozve, a současně sklopné hydrauliky. Ruku v ruce s tím souvisejí také horší jízdní vlastnosti, kde je zákonitě jasné, že přívěs za jízdy neustále pracuje a nemůže být nikdy tak stabilní, jako přívěs nesklopný. Další dosti zásadní nevýhodou je časová náročnost a složitost nakládky či vykládky u sklopného přívěsu. Ruku na srdce, čas jsou peníze, a není čas ztrácet čas. 

 Výhodou našich celohliníkových přívěsů Gromex je především jejich jednoduchost, dokonalá tuhost a současně dostatečná houževnatost použitého materiálu, a v neposlední řadě také velmi přívětivý industriální design. Rám přívěsu je dostatečně dimenzován tak, aby nedocházelo k prasklinám v nosné konstrukci, tedy nevratnému metalurgickému poškození, a to ani u nejdelší verze o celkové délce 10m. V kritických místech je přívěs opatřen výztuhami, které kritická místa stabilizují a jistí. Přívěs při větší délce a větším zatížení částečně pracuje, v celé své délce, to ale není na škodu, naopak, to svědčí o kvalitní přiměřené houževnatosti materiálu, je to normální jev, ale vždy se vrátí do svého původního stavu. Další technickou výhodou je plná ložná plocha, která je nejen velmi bezpečná, je také velmi praktická pro universální využití, a v neposlední řadě také současně působí staticky, jako další prvek pro zvýšení celkové tuhosti přívěsu, který se díky tomuto nemá potřebu "křížit", nemá kam a proč. V neposlední řadě je obrovskou výhodou nízko položené těžiště, díky kterému se přívěs za jízdy nerozhoupe a "neplave" jako konkurenční "vysoké" přívěsy. A třešničkou jsou 2.5m dlouhé nájezdy, prakticky uložené pod ložnou plochou, díky kterým je nakládka a vykládka nejen velmi rychlá, jednoduchá a pohodlná, ale umožňuje přepravovat veškeré typy vozidel, a to také sportovní, s celkově nízkým podvozkem.

 

 

 Pokud tápete, jaký zvolit počet náprav u velkých přívěsů do 3500kg, zda-li 2 nebo 3, pokusíme se vám objasnit situaci, abyste si sami zodpověděli, co je pro Vás vhodnější. Pro přepravu těžších nákladů je bezesporu třetí náprava nemalou výhodou. A to ať už z hlediska bezpečnosti, tak také z hlediska životnosti náprav, a komfortu a bezpečnosti při jízdě. Víte jistě velmi dobře, že vozovky u nás ve střední Evropě nejsou v takovém stavu jako v Evropě západní. Jízda po nerovných silnicích a dálnicích s dvounápravovým přívěsem vyžaduje určitě více ostražitosti, nežli s přívěsem se třemi nápravami. Díky třetí nápravě je hmotnost nákladu rozložena rovnoměrněji, tím se přívěs chová daleko klidněji, stabilněji, a bezpečněji, zatížení si nápravy předávají mezi sebou plynule dle stavu vozovky a rozhodně nezažijete již takové přenášení odporových sil do tažného vozidla, jako u přívěsu dvounápravového. Co se týká manipulace ve stísněných podmínkách a tím pádem tedy avizovanému vyššímu opotřebení pneumatik tříosého přívěsu, nelze jednoznačně říci, že by se jednalo o nějaký závažnější nárust oproti dvouosému přívěsu. Logicky, pokud budete točit ostrý rádius na malém prostoru, ne vždy budou všechny 3 osy stejně zatíženy a opotřebovávány, a není úplně rozdíl, jestliže jsou nápravy dvě nebo tři. Desen pneumatik se opotřebí na malém prostotu stejným způsobem u dvou náprav jako u třech, a to také bez ohledu na velikost kol, jelikož třecí plocha zůstává vždy stejná. A kolik tisíc km nám vydrží pneumatiky u přívěsu, který není tažným vozidlem, ale pouze taženým? Myslím, že zvýšený komfort a bezpečnost při jízdě za třetí nápravu rozhodně stojí. Jakou zvolit velikost kol přívěsu?

 Dále se dostáváme k velikosti kol. Slyšeli jsme názory, že se kola o velikosti R10 se více zahřívají, rychleji sjíždějí, a pod, nežli kola R13. To je relativní. Ano, jejich výsledný obvod je pochopitelně menší, tedy vícekrát se otočí, nežli kola o velikosti R13, ale položme si otázku, vadí to něčemu? Myslím si že rozhodně ne, a nedá se říci, že by kola o velikosti R10 byly horší, nežli kola o velikosti R13, jak někteří někde u piva slyšeli. Rozměr kol R10 oproti kolům R13 u přívěsu přináší dle našeho názoru několik výhod. První základní výhodou je, že výsledné těžiště zatížení přívěsu je položeno celkově níže k vozovce, tím pádem se přívěs chová stabilněji. Každý mm se počítá. Druhou obrovskou výhodou je, že kola R10 mají rozměr pneu 195/55, a kola R13 mají profil pneu 195/50, tedy méně prostoru pro pružení pneumatiky v profilu a vypořádání se tak s nerovnostmi na vozovce. Logicky je tedy odvoditelné, že riziko defektu pneumatiky R13 je vyšší, nežli u pneumatiky R10, která by se měla s nerovnostmi vozovky vypořádat lépe, díky velikosti poměrného profilu. Proto mi z praxe prosazujeme u přívěsů raději kola R10, vzhledem k výhodě nižšího těžiště a většího prostoru pro pružení v profilu pneumatiky. Životnost je relativní a rozhodně druhořadá. Vždy záleží na stavu vozovek, na hrubosti asfaltu, na celkových podmínkách v jakých se přívěs provozuje. Jiné opotřebení bude při používání v lokálním prostředí, jiné opotřebení bude v dálkovém provozu. Na prvním místě by však měly být vždy jízdní vlastnosti, bezpečnost a komfort při přepravě.     

 

Jakou zvolit velikost kol přívěsu?

 Dále se dostáváme k velikosti kol. Slyšeli jsme názory, že se kola o velikosti R10 se více zahřívají, rychleji sjíždějí, a pod, nežli kola R13. To je relativní. Ano, jejich výsledný obvod je pochopitelně menší, tedy vícekrát se otočí, nežli kola o velikosti R13, ale položme si otázku, vadí to něčemu? Myslím si že rozhodně ne, a nedá se říci, že by kola o velikosti R10 byly horší, nežli kola o velikosti R13, jak někteří někde u piva slyšeli. Rozměr kol R10 oproti kolům R13 u přívěsu přináší dle našeho názoru několik výhod. První základní výhodou je, že výsledné těžiště zatížení přívěsu je položeno celkově níže k vozovce, tím pádem se přívěs chová stabilněji. Každý mm se počítá. Druhou obrovskou výhodou je, že kola R10 mají rozměr pneu 195/55, a kola R13 mají profil pneu 195/50, tedy méně prostoru pro pružení pneumatiky v profilu a vypořádání se tak s nerovnostmi na vozovce. Logicky je tedy odvoditelné, že riziko defektu pneumatiky R13 je vyšší, nežli u pneumatiky R10, která by se měla s nerovnostmi vozovky vypořádat lépe, díky velikosti poměrného profilu. Proto mi z praxe prosazujeme u přívěsů raději kola R10, vzhledem k výhodě nižšího těžiště a většího prostoru pro pružení v profilu pneumatiky. Životnost je relativní a rozhodně druhořadá. Vždy záleží na stavu vozovek, na hrubosti asfaltu, na celkových podmínkách v jakých se přívěs provozuje. Jiné opotřebení bude při používání v lokálním prostředí, jiné opotřebení bude v dálkovém provozu. Na prvním místě by však měly být vždy jízdní vlastnosti, bezpečnost a komfort při přepravě.       

 

Výhody tlumičů náprav přívěsu?    

 Pokud někdo tvrdí, že jsou tlumiče náprav u přívěsů zbytečné, tak si troufáme říci, že se jedná o nesmyslné tvrzení nekompetentních lidí. Je to úplně stejný nesmysl, jakoby se řeklo, že tlumiče u automobilů jsou zbytečné. Tlumení podvozku každého vozidla je velmi důležitou součástí, a přípojného vozidla, tedy přívěsu samozřejmě také. Jistě jste někdy viděli reportáže z různých závodů, kde si jezdci vychvalují, nebo naopak stěžují na správné nastavení podvozku. Již z tohoto je přeci patrné, že správné nastavení tlumení je alfou omegou jízdních vlastností, ať už jednostopých, či dvoustopých, ale tím pádem i přípojných vozidel, tedy přívěsů. Samozřejmě toto má nemalý vliv na jízdní vlastnosti, tedy i bezpečnost, a vynaloženou ostražitost při jízdě. V závěru na celkovou únavu při přepravě. Je velkou škodou a chybou nevyužít tlumení u přívěsu, pokud je to možné. Proto tlumiče u veškerých přívěsů rozhodně doporučujeme využívat.    

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: