Garanční prohlídka

Garanční prohlídka je povinnou kontrolou auta v záruční lhůtě. Měla by být provedena podle předpisu výrobce vozu po určitých kilometrech (zpravidla každých 15 - 30 tisíc km) či v časovém úseku (například každý rok). Informace o povinné garanční prohlídce získáte v servisní knize či při kontaktování výrobce vozu.

Co je součástí garanční prohlídky?

Zpravidla se mění většina kapalin ve vozidle, tedy motorový olej a olejový filtr, případně převodový olej nebo olej v rozvodovce. Pokud si to stav žádá, bývá měněn také vzduchový, kabinový a palivový filtr. Doplněna či vyměněna může být také brzdová kapalina, nemrznoucí směs, servokapalina atd. Kontrolou projdou také brzdy, výfuk, tlumiče, čepy, silentloby, náprava, geometrie a klimatizace.

Všechny tyto úkony mohou být provedeny jak v autorizovaném servisu, tak v nezávislém. Díky blokové výjimce EU je nyní umožněno každému majiteli vozidla navštívit neautorizovaný servis i s autem v záruční lhůtě, aniž by auto přišlo o záruku. Více se dozvíte v článku Musím do autorizovaného servisu?