Debon Cargo bel – aerodinamična prikolica iz poliestra
Koda: CARGO WHITESorodni izdelki
Podroben opis izdelka
Debon Cargo predstavlja sodobno generacijo aerodinamičnih zaprtih prikolic z voznimi lastnostmi, ki se bistveno razlikujejo od običajnih prikolic s torzijsko osjo. Zahvaljujoč vrhunskemu podvozju Pullman 2 z neodvisnim vzmetenjem koles, vzmetmi in blažilniki omogoča izjemno udobno, stabilno in varno vožnjo tudi pri višjih hitrostih, bočnem vetru ali na slabših cestnih površinah.
Aerodinamična monoblok karoserija iz poliestra ne izgleda le odlično, temveč tudi občutno zmanjšuje zračni upor. V kombinaciji s podvozjem Pullman 2 prikolica ponuja vozne lastnosti, podobne avtomobilom, visoko stabilnost za vlečnim vozilom in udobno potovanje tudi na daljših relacijah.
Zaradi zaprte karoserije je prevažani tovor zaščiten ne le pred neugodnimi vremenskimi vplivi, vlago in umazanijo, ampak tudi pred vandalizmom in morebitno krajo.
Velika prednost prikolice Debon Cargo s podvozjem Pullman 2 je tudi nizko dno in nizek nakladalni rob, zaradi česar ima prikolica ugoden nakladalni kot. To bistveno olajša nakladanje motociklov, štirikolesnikov, opreme ter težjega ali večjega tovora.
Zadnji del prikolice uporablja praktičen sistem odpiranja 2 v 1 – zadnjo rampo je mogoče uporabiti kot nakladalno rampo ali jo odpreti vstran kot klasična vrata. Dodatna praktična prednost so prednja zaklepna stranska vrata, ki so sicer pri proizvajalcu dodatna oprema, vendar so pri podjetju PK Technik Trailers že vključena v osnovno ceno prikolice, saj jih večina kupcev zahteva.
Robusten vroče pocinkan okvir v kombinaciji s poliestrsko karoserijo zagotavlja dolgo življenjsko dobo in visoko odpornost proti koroziji tudi pri celoletni uporabi.
Prikolica Debon Cargo je idealna za prevoz:
- motociklov
- štirikolesnikov
- električnih koles
- koles
- dragocenega blaga
- orodja in opreme
- športne opreme
Debon Cargo spada med najbolj priljubljene zaprte prikolice v Evropi zaradi kombinacije:
- udobnih voznih lastnosti
- aerodinamične oblike
- premium izdelave
- univerzalne uporabe
- nizke mase
Tehnični podatki Debon Cargo
- Skupna masa: 1300 kg (možno zmanjšati na 750 kg)
- Lastna masa: 445 kg
- Nosilnost: 855 kg
- Kategorija vozila: O2 (možno spremeniti v O1)
- Zunanje dimenzije: 425 × 202 × 202 cm
- Notranje dimenzije: 300 × 150 × 165 cm
- Dimenzije stranskih vrat: 105 × 63 cm
- Dimenzije zadnje rampe: 150 × 155 cm
- Podvozje: Pullman 2 z vzmetmi in blažilniki
- Karoserija: monoblok iz poliestra
- Kolesa R14: 5.5Jx14, 5x112, 185/65 R14
- Kolesa R13: 4.5Jx13, 5x112, 165 R13 C
- Konstrukcijska hitrost: 140 km/h
- Zavorni sistem: KNOTT
Oprema prikolice Debon Cargo
- Popolno podvozje Pullman 2
- Zadnja nagibna rampa / vrata
- Zaklepna stranska vrata
- Notranja osvetlitev
- Zavorni sistem KNOTT
- 4 pritrdilna očesa v tleh
- 2 izvlečni podporni nogi
- 2 zagozdi za kolesa
Dodatna oprema Debon Cargo
- rezervno kolo
- aluminijasta platišča R14
- varnostna ključavnica zadnje rampe
Dodatki ACE BIKES za motocikle

- trakovi za pritrditev motocikla
- stojala za varen prevoz motociklov

![]()
Popolno podvozje PULLMAN 2 
Podvozje Cheval Liberté uporablja neodvisno vzmetenje vsakega kolesa sistema Pullman 2, opremljenega z vzmetmi in blažilniki. Zaradi tega je vožnja s prikolico bistveno bolj udobna ne le za prevažani tovor, temveč tudi za vlečno vozilo in njegove potnike. Prikolica je stabilnejša, manj poskakuje in bolje blaži neravnine na cesti.

O znamkah Debon in Cheval Liberté
Cheval Liberté od leta 1995 spada med najpomembnejše evropske proizvajalce prikolic za prevoz konj. Pod blagovno znamko Debon proizvaja sodobne zaprte in hidravlično prekucne prikolice s poudarkom na udobju, varnosti, aerodinamiki in kakovostni izdelavi.
Proizvodna zmogljivost podjetja Cheval Liberté / Debon dosega do 15.000 izdelanih prikolic letno, zaradi česar spada med največje proizvajalce prikolic v Evropski uniji.












Dodatni parametri
| Kategorija: | Debon Cargo – aerodinamična prikolica iz steklenih vlaken |
|---|---|
| Tip prikolice: | Kesonska prikolica, Prikolice za štirikolesnike, Prikolica za motorna kolesa |
| Uporaba: | karavan, mobilní dílna, mobilní prodejna, prodejní stánek, skříňový přívěs, přeprava zavazadel, přeprava jízdních kol, přeprava motocyklů, přeprava čtyřkolek, přeprava sportovního vybavení |
| Število osi: | 1 |
| Zaviran / nezaviran: | ZAVIRAN |
| Vrsta osi: | NEODVISNA |
| Sklápění: | NE |
| Skupna masa: | 1300 kg |
| Lastna masa: | 445 kg |
| Nosilnost: | 855 kg |
| Zmanjšanje mase: | 750 - 1300 kg |
| Skupna dolžina: | 425 cm |
| Skupna širina: | 195 cm |
| Skupna višina: | 203 cm |
| Dolžina nakladalne površine: | 300 cm |
| Širina nakladalne površine: | 150 cm |
| Višina nakladalne površine: | 32 cm |
| Notranja višina: | 165 cm |
| Višina prehodne odprtine: | 160 cm |
| Konstrukcijska hitrost: | 140 km/h |
| Rezervno kolo: | Z DOPLAČILOM |
| Amortizerji osi: | VKLJUČENO V CENO |
1) Debon Cargo 1300 přívěsy PKtechnik Trailers
2) Debon Cargo bílý FR
3) Debon Cargo FR
Ocena izdelka
Bodite prvi, ki bo objavil članek k tej postavki!
Pustite oceno
Seznam ocen
Razprava
Bodite prvi, ki bo objavil članek k tej postavki!