Příplatek za 6ks tlumičů k přívěsům Gromex se třemi nápravami

Kód: TLUMICE 6
Neohodnoceno
Značka: GROMEX
10 000 Kč / ks 8 264 Kč bez DPH
SKLADEM (6 ks)
Možnosti doručení

Tlumiče náprav k přívěsům Gromex nejsou obsaženy v základní ceně přívěsu. Jedná se o příplatkovou výbavu, kterou každému důrazně doporučujeme využít. V celkové hodnotě jinak dokonalého přívěsu se nejedná o velké navýšení ceny. Odměnou Vám však ještě dokonalejší jízdní komfort a mnohem větší stabilita při přepravě nákladu.    

Příplatek obsahuje:

 • 6ks Tlumič k nápravě AL-KO Octagon Plus červený (do 2000 kg/1 náprava)
 • 6ks Držáků tlumiče nápravy-ALKO
 • montáž

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tlumiče náprav k přívěsům Gromex nejsou obsaženy v základní ceně přívěsu. Jedná se o příplatkovou výbavu, kterou každému důrazně doporučujeme využít. V celkové hodnotě jinak dokonalého přívěsu se nejedná o velké navýšení ceny. Odměnou Vám však ještě dokonalejší jízdní komfort a mnohem větší stabilita při přepravě nákladu.    

Osmiboká tlumiče AL – KO červené OCTAGON jsou navrženy tak, aby optimálně zlepšit vlastnosti pohyby přívěsu. Díky nim eliminujete nebezpečné poskakování přívěsu na vozovce, což je prokletí každého řidiče. Použití tlumičů znamená klidnější jízdu, jistější brzdění, optimální kontakt s vozovkou. Červené tlumiče AL-KO jsou určeny pro jednu nápravu 1800 kg a pro zdvojené nápravy 3500 kg

Snadná instalace: Kloubové závěsy a montážní, vestavěný kaučuku umožňují šikmé odchylka montážní polohy pod úhlem 5°, bez napětí a bez zvýšeného tření. Na rozdíl od běžných tlumičů jsou tlumiče AL-KO Octagon opatřeny šrouby trvale zabudovanými do očka tlumiče, a jsou tak spolu s maticemi součástí výbavy tlumiče.  

záruka trvanlivosti: ochrana proti přetížení chrání materiál proti přepětí. AL-KO používá pouze kvalitní těsnění. Ventil je vyroben z chromovaného kovu. Drsnost pístu je pouze 0,1 Ra. Ochrana proti prachu mezi vnější a vnitřní trubkou. AL-KO používá pouze speciální olej.

 

 • Octagon Plus je speciální tlumič optimalizovanou tlumící křivkou pro nápravy AL-KO.
 • Barevné rozlišení tlumiče určuje rozmezí nosnosti náprav, pro které je tlumič určený (viz níže).
 • Na rozdíl od běžných širokorozsahových tlumičů jsou tlumiče AL-KO Octagon Plus optimalizované vždy pro určitý hmotnostní rozsah. Díky tomu nedochází k přetlumení nebo nedostatečnému tlumení.
 • Tlumiče AL-KO Octagon zohledňují ve své charakteristice vlastní útlum unikátního pružícího systému šestihranných náprav AL-KO. Díky tomu dochází k optimálnímu tlumení v celém rozsahu vytížení přívěsu.
 • Pouze tlumiče AL-KO Octagon zajistí ty nejlepší jízdní vlastnosti přívěsu v kombinaci s nápravami AL-KO.
 • Koncovka tlumiče je osazena kulovým silentblokem, umožňujícím výkyv hlavy tlumiče oproti úchytnému šroubu až o 5o. Tím je zajištěno minimální namáhání uložení tlumiče.
 • Použitím kvalitních materiálů a ochrany proti prachu mezi vnější a vnitřní trubkou je zajištěna dlouhá životnost tlumičů.
 • Ventil je vyrobený z chromované oceli, hrubost povrchu pístnice je pouze 0,1 Ra.
 • K dodání také v dalších barevných provedeních pro jiné hmotnostní rozsahy.
 • Dodává se včetně dvou šroubů M12x65 a samojistících matek pro uchycení.
 • Modrý tlumič je určený pro jednonápravové přívěsy o celkové hmotnosti nad 900 kg až do 1350 kg a pro dvounápravové přívěsy o celkové hmotnosti nad 1600 kg až do 2700 kg.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Náhradní díly a příslušenství GROMEX
Hmotnost: 15 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
×

Splátková kalkulačka ESSOX